Opłatek na tort – jak zrobić dekoracje? Gdzie kupić?

Opublikowany : 2022-07-22 13:56:00
Kategorie : W kuchni

Opłatek na tort – jak zrobić dekoracje? Gdzie kupić?

Spis treści:


Opłatek z nadrukiem na tort – łatwa i szybka dekoracja

Opłatek na tort to świetna alternatywa dla innych, nieco trudniejszych dekoracji choćby z masy cukrowej. Z jej pomocą można nie tylko szybko wykończyć wypiek, ale również zrobić to w sposób ciekawy i atrakcyjny dla osoby, dla której jest on wykonany. Opłatek z własnym wydrukiem na tort jest o tyle wygodną formą, że możemy umieścić na nim praktycznie wszystko – od gotowych grafik z najpopularniejszymi, bajkowymi bohaterami, po własne zdjęcia, napisy czy pojedyncze przedmioty typu banknot, walizka, a nawet zrobić z niego kwiaty. Nie trzeba też od razu drukować całego opłatka na tort do umieszczenia na górze lub z boku, w formie okrągłej lub kwadratowej. Można śmiało wydrukować z papieru pojedyncze elementy – postacie, zwierzątka, akcesoria, napisy i zrobić z papieru waflowego gotowe toppery na tort. To tłumaczy, dlaczego opłatek staje się coraz chętniej wykorzystywany do dekoracji tortu, babeczek i wielu innych deserów.

 

Toppery z opłatka


Jakie dekoracje można zrobić z opłatka?

Opłatek na tort można modyfikować na wiele różnych sposobów. Jest to materiał, który możemy dokładnie przyciąć do określonych rozmiarów. W związku z tym to, co wyczarujemy z papieru waflowego, w dużej mierze zależy od naszej własnej wyobraźni. Kupując opłatek na tort mamy wiele możliwości jego wykorzystania jako dekoracji. Oto najpopularniejsze pomysły:

  1. Opłatek na górę tortu. Tutaj wykorzystujemy całe grafiki i zdjęcia, aby pokryć nim górną powierzchnię tortu. Kiedy przykleić opłatek? Wiele zależy od tynku. Na masy z dodatkiem masła najlepiej przykleić opłatek od razu, aby dobrze przylegał do powierzchni. Z kolei w przypadku mas śmietanowych lepiej zrobić to kilka godzin przed podaniem. Opłatek może się wtedy zmarszczyć, jednak jego struktura powinna się wygładzić sama. W sytuacji, gdy grafika jest położona na masę śmietanową, kolory stają się bardziej intensywne. Po położeniu opłatka na tort pozostaje wykończenie widocznych krawędzi – można to zrobić posypką czekoladową, waflową, a także dekoracją z masy wykonaną za pomocą woreczka do zdobienia zakończonego końcówką (tylką). Na górze tortu również mogą pojawić się wybrane elementy z papieru waflowego. Drukując opłatek z samym pieskiem, wystarczy wyciąć go i przykleić tak samo, jak duży opłatek.
  2. Opłatek na bok tortu. Małe elementy lub duże grafiki można śmiało przykleić do ścianki. Tak jak w przypadku opłatka na górę tortu, najlepiej przyłożyć go do świeżego tynku w przypadku mas z dodatkiem masła.
  3. Topper z opłatka na tort. Jeśli wycinamy poszczególne elementy z opłatka typu zwierzątko, przedmiot czy napis, nie tylko można przykleić je bezpośrednio do tortu, ale też zrobić z nich stojącą dekorację, czyli tzw. topper. Są na to różne sposoby. Wycięte elementy (nożyczkami, a najlepiej skalpelem) można przymocować do wykałaczki za pomocą np. odrobiny rozpuszczonej czekolady. W tej sytuacji jednak opłatek z czasem może się wygiąć. Aby jednak lepiej zabezpieczyć opłatek przed uszkodzeniem czy pęknięciem, można również przykleić taki element do cienko rozwałkowanej masy cukrowej – 2 plastry, a między nimi umieścić patyczek (delikatnie zwilżyć masę przed połączeniem opłatka). Później łatwo osadzimy dekorację na torcie (wystarczy wbić ją w tort w dowolnym miejscu).
  4. Gotowe dekoracje na tort z opłatka. Jeśli papier waflowy znajdzie się w gronie naszych ulubionych dekoracji, do wyboru mamy również gotowe produkty wykonane z tego materiału. Wśród nich znajdziemy kwiaty, listki, motylki, posypki, a więc wszystko to, czym możemy efektownie wykończyć tort. Gotowe dekoracje waflowe są idealne do szybkiego ozdabiania. Z łatwością można osadzić je na torcie i stworzyć układ, który nie wymaga dużego nakładu czasu oraz pracy.

 

Dekoracje z papieru waflowego

Kwiaty z papieru waflowego

Dekoracje z opłatków nie tylko na tort

Opłatek na tort może być wykorzystywany również w inny sposób. Wycięte elementy z papieru waflowego doskonale nadają się do dekoracji babeczek. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku przygotowania przyjęcia dla dzieci. Ustalając motyw przewodni np. LOL Surprise, można te postacie umieścić również na muffinkach. Każde dziecko otrzyma wtedy spójny z innymi dekoracjami deser. Taki mini topper wykonuje się albo z elementów naniesionych na cały arkusz papieru waflowego (trzeba je wyciąć) lub istnieje możliwość kupienia gotowych produktów tego typu. Przykładem są tzw. plakietki waflowe firmy Rose Decor. Jeśli wycinamy je z całego arkuszu papieru waflowego (nożyczkami lub najlepiej skalpelem), można przymocować je do wykałaczki za pomocą odrobiny rozpuszczonej czekolady.

 

Jak zrobić dekoracje z opłatka


Opłatek na tort w Brzesku

Opłatek na tort to uniwersalna dekoracja, którą można użyć na wiele różnych sposobów. Jednak gdzie go kupić? W kwestii lokalnej z pomocą przychodzi Domers! Opłatki na tort w Brzesku można kupić właśnie w naszym sklepie stacjonarnym. Nie ograniczamy się do gotowych wzorów – grafikę również wybiera Klient. Opłatki na tort ze zdjęciem, postaciami bajkowymi czy napisami to u nas żaden problem. Dbamy również o jakość wydruku. Opłatki z nadrukiem na tort mają realistyczne kolory i wyraźną grafikę. Zapraszamy do drukowania opłatków na tort w Brzesku do sklepu Domers!

Motylki z opłatka na tort

Udostępnij