Zasłony do salonu na lato – jakie wybrać?

Opublikowany : 2022-06-02 13:39:34
Kategorie : Dekoracje , Urządzasz

Zasłony do salonu na lato – jakie wybrać?

Spis treści:

  1. Zasłony do salonu – powitaj lato w domu

  2. Zasłony do salonu na lato, czyli jakie?

  3. Zasłony do salonu na żabki czy na przelotkach?

  4. Zasłony do salonu – nowoczesne aranżacje

 

 
Zasłony do salonu – powitaj lato w domu

Zasłony do salonu to dekoracja, dzięki której w najprostszy sposób można odświeżyć wnętrze. Szybko, bez większych kosztów i rewolucji w domu. Łatwość wymiany zasłon jeszcze bardziej zachęca do tego, by w sezonie letnim postawić na inne wzory, kolory i struktury materiałów. Jest to ważne szczególnie ze względu na to, że w takim okresie często przyjmujemy gości. Pokój dzienny pełni więc ważną funkcję reprezentatywną, a co za tym idzie, musi wyglądać atrakcyjnie, stając się stylową wizytówką całego domu. Zamiast tkanin idealnych na zimę, warto pokusić się o zasłony do salonu w wykończeniu nawiązującym do aktualnej pory roku. Wystarczy kupić modny fason, zdjąć stare, zawiesić nowe i gotowe!

 

Zasłony do salonu na lato, czyli jakie?

Wbrew pozorom zasłony do salonu na lato nie różnią się wiele od modeli pasujących do pory zimowej. W obu przypadkach warto postawić na modele o grubym splocie, choć tak naprawdę wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia. Gdzie potrzebne są zasłony zaciemniające, czyli typu blackout? Ze względu na swoje właściwości, wykorzystuje się je w pomieszczeniach o mocnym nasłonecznieniu. W lecie jest to bardzo ważne – użycie takiego materiału sprawia, że we wnętrzu jest znacznie chłodniej. Ponadto mocne słońce nie wpływa wtedy na wygląd mebli i dodatków, co powoduje niekiedy ich blaknięcie. Z kolei we wnętrzach, które są przez większość dnia zaciemnione, lepiej wybrać lekkie zasłony wykonane z cienkiego materiału. Dobrze przepuszczają powietrze, przez co wnętrza są odpowiednio przewietrzone. Takie zasłony do salonu najlepiej prezentują się w klasycznej bieli, jasnych, pastelowych kolorach lub chłodnym odcieniu błękitu (nawiązanie do błękitu nieba). Modele w delikatnych barwach nie tylko nie przytłoczą wnętrza, ale wręcz przeciwnie – pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie.

 

Zasłony do salonu na lato


Zasłony do salonu na żabki czy na przelotkach?

Wybierając idealne zasłony do salonu, mamy do wyboru wiele modeli nie tylko związanych z grubością materiału i jego kolorem, ale też sposobem upięcia. Do tych najpopularniejszych należą żabki i przelotki. Które z nich jest lepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde upięcie może wyglądać atrakcyjnie, choć pewne połączenia będą dawać lepszy efekt. Tak jest w przypadku modeli na lato. Zasłony do salonu na żabki najlepiej wyglądają, gdy są to materiały o cienkim splocie i w jasnej kolorystyce. Ich lekkość sprawia, że łatwo się je zawiesza i dobrze prezentuje się na tle przestrzeni okiennej. Z kolei zasłony do salonu na przelotkach warto wybrać w wykończeniu zaciemniającym. Tego typu upięcie pozwala delikatnie wydłużyć linię tkaniny wzdłuż jej wysokości, co nie tylko optycznie powiększy wnętrze, ale też prezentuje się modnie i elegancko.  Ponadto cięższe zasłony typu blackout łatwiej przesuwa się właśnie na przelotkach.


Zasłony do salonu - nowoczesne aranżacje


Zasłony do salonu – nowoczesne aranżacje

Nowoczesne wnętrza zgodne z najnowszymi trendami mają różne oblicza. To, na jakie się zdecydujemy, zależy od rodzaju wnętrza (mocno i mało nasłonecznione), pozostałych dodatków, ale też własnej wizji. Jak wyglądają zasłony do salonu w nowoczesnych aranżacjach?

  • Klasycznie – biel, beż, jasny szary wtapiają się w tło, dlatego optycznie powiększają pomieszczenie.
  • Neutralnie – szarość jest kolorem stonowanym, który będzie odpowiedni do wnętrz, w których znajdują się kolorowe meble i dodatki lub po prostu cała aranżacja ma być neutralnie wykończona.
  • Roślinnie – motywy kwiatowe są bardzo modne i doskonale pasują do pory letniej. Najpopularniejsze są duże liście i kwiaty.
  • Elegancko – tutaj świetnie sprawdzą się zasłony zaciemniające. Na takich tkaninach perfekcyjnie prezentuje się butelkowa zieleń, granat czy fiolet, a więc barwy podkreślające stylowy wystrój wnętrza.
  • Luksusowo – zasłony ze złotym wykończeniem nawiązują do najnowszych trendów, jednocześnie wprowadzają do wnętrza nutę luksusu i ekstrawagancji.

 

Udostępnij